94
Tarih: 15 Haziran 2012 Yazar: admin Kategori: ERKEK ANTRENMANLAR
 
 

Evde Vücut Geliştirme Programları Giriş Yazısı

muscle man

Evde Vücut Geliştirme Program serisi, minimum aletle yapılabilecek egzersizler üzerine tasarlanmış ve maksimum fayda sağlamak için oluşturulmuş antrenman sistemlerini içermektedir. Antrenmanlar kas gelişimini sağlarken, yağ yakımını maksimum seviyede tutmak için klasik programların dışında sistemlerle oluşturuldu. Bu tip antrenmanlarda amacımız maksimum kas lifini harekete geçirmek, sizin anaerobik kapasitenizi arttırmak ve maksimum yağ yakımı sağlamaktır. Bunu sağlamak için her zaman ağırlık kaldırmak gerekmediğini, yada spor salonuna ihtiyacınız olmadığını bu programlarda göreceksiniz.

Siz evde kolaylık çalışın, istediğiniz fiziğe ulaşın diye bu programı tasarladık. Hem zaman kazanın hemde gereksiz şeylere fazla para ödemeyim. En kısa yoldan en az ekipmanla karın kaslarınızı görmek ister msiniz? O zaman durmayın ve başlayın.

Evet, bu egzersizlerin bazıları her yerde varken neden bu programı görmelisin ve yapmalısın ki? Unutma sadece egzersizler var, doğru şekilde kombine edilmiş denenmiş test edilmiş antrenman programları yok! Denedik, test ettik ve etkilerini biliyoruz. İşte bu yüzden bu programlara ihtiyacın var. Denemen için 1. program seni bekliyor, en kolayı ve sadece tanıtım programı denebilir.

Bu serinin uygulaması her insan için aynı değildir, kendine uygun planı görebilmek için uygulama planı sayfasına göz at.

EVG Uygulama Planı

Çalışmaya 1. Programla başlamalısınız. Antrenmanların uygulanması esnasında size tavsiyem, antrenmanları olabildiğince doğru şekilde ve doğru dinlenme süreleri uygulayarak yapınız. Bilgilendirme kısımlarındaki hareket ve sayılardan şaşmayınız. Her programı 1 hafta süreyle uygulayarak kısa sürede değişimi görebilirsiniz, fakat; programların herhangi birisini tam manasıyla yapamadığınızı düşünüyorsanız o programın üzerine gitmeye devam etmeli ve tam olarak yapabilene kadar o programı uygulamalısınız. Bu süre 3-4 haftadan fazla olmamalıdır. Sonuçta her program tasarlanırken bir öncekinden daha şiddetli olması için egzersizler,süreler ve tekrar sayıları değiştirildi. (Şiddet kelimesi terimsel anlamda kullanılmıştır)vucut degisimi

Antrenmana başlamadan önce kesinlikle 5-7 dk hafif tempo ısınılmalıdır.

Antrenman bitiminde kesinlikle Germe Egzersizleri uygulanmalı, başlamadan önce yapmak size kalmış.

Eğer fazladan kilonuz var ise size tavsiyem, programı uygulamadığınız sürelerde interval antrenman programımızın aşamalarını uygulamanız.

Her zaman söylediğimiz gibi, antrenman bu işin 1 ayağıdır, en önemli 2. ayağı ise beslenmedir. Beslenme programımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu programlar esnasında Swiss Ball, Dumbell, Orta kalınlıkta ip, Barfiks barı ve düz bir sopa kullanılmıştır.

Bu programlar doğru beslenirseniz sizi ideal ölçülere (yukarıda görülen resim), yağsız kaslı bir fiziğe ulaştırabilir, fakat sizleri şampiyon vücut geliştirmecilerin seviyesine ulaştıramaz. Spor salonunda yapacağınız çalışmalar için klasik vücut geliştirme programlarımızı da uygulayabilirsiniz.

Antrenmanların açıklamalarını görebilmek için, başlıklara tıklamayı unutmayın. Programların keyfinizi çıkarmanız, her zaman fit ve sağlıklı olmanız dileğiyle…


admin

 
Spor sever, okur, takip eder, değerlendirir, uygular, anlatır.. Tüplü Dalış, Paraşüt, Kayak, Dağcılık, Fitness ve Savunma Sporlarıyla ilgilidir, Sıla Gençoğlu fanatik hayranıdır.