Random Article


Vücut Geliştirme Programları

 
 
ERKEK FITNESS
 

Erkek Fitness:
 
Etkisi: ,
 
HEDEF:
 • En kısa sürede, maksimum kas gelişimi.
 
ALET&EKİPMAN:
 • Minimum
  • Bir çift ayarlanabilir dumbell takımı.
  • Ayarlanabilir ağırlık sehpahası
  • Barbell
  • Yeterli miktarda ağırlık plakası
  • Çok fonksiyonlu ağırlık istasyonu
 • Olması gereken
  • Tam teşkilli fitness salonu
   


8
Tarih: 09 Haziran 2013 Yazar:

Vücut Geliştirme Programları

Kas geliştirme

B

u programları oluşturmamızın sebebi, en kısa sürede en hızlı kas geliştirme ve istediğiniz sonuçlara ulaşabilmeniz içindir. Vücut geliştirme için kendi evine yeterli malzemeyi almış ama nasıl antrenman yapacağını bilmeyen kişiler ve antrenman yaptığı salonda uygun programları bulamayanlar için hazırladık. Sıfırdan başlayan bir kişinin en hızlı şekilde ilerleyebilmesi için, adım adım hazırlanan bu programlar, bütün çalışma tekniklerini içermektedir.

B

ir yıllık çalışma sonucunda en ideal şekle ulaşabilmeniz için, her ay değişen programlar ve teknikleri içeren vücut geliştirme programları, belkide hiç duymadığınız antrenman sistemlerini içermektedir. Bildiğiniz klasik set sistemi ile bazı platoları aşmak hem zor ve hemde uzun sürer. Klasik set sistemleri ile kasların daha sert ve şekilli görünmesi oldukça zordur.

G

ittiğiniz salonda uzun bir yol çizemiyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bu programları kullanabilirsiniz. Bu programları uygularken, gereken bütün bilgileri kaleme aldık. İstediğiniz iri kaslara hızla ulaşabileceksiniz. Kas geliştirme konusunda beslenmenin önemi büyük olduğu gibi, doğru antrenman seçimide oldukça etkilidir. Biz sizin için uygulamanız gereken 1 yıllık programı hazırladık, size kalan tek şey düzenli antrenman yapmaktır.

“Antrenman Yapmak..”

.

.

B

u programları uygulayabilmek için tam teşkilli bir spor salonuna ihtiyacınız olsa da kendi evinize alacağınız malzemeler ile de uygulayabilirsiniz. bu malzemelerin listesini yukarıda verdik.  Günümüzde egzersiz ve spor önümü anlaşıldıkça ev için üretilen malzemeler hem sayıca artmaktadır, hemde fiyat olarak daha uygun hale gelmektedir. Vücut geliştirme, kas geliştirme üzerine kurulu bir spordur, bu spor yapmak için mutlaka bir salona ihtiyacınız yoktur.

tam teşkilli bir spor salonuna ihtiyacınız olsa da kendi evinize alacağınız malzemeler ile de uygulayabilirsiniz.
T

am teşkilli bir spor salonu, size antrenman esnasında konfor ve rahatlık sağlar. Fakat doğru programlarınız ve yeterli bilginiz yoksa, istediğiniz sonuçlara ya ulaşamazsınız, ya da çok zaman harcarsınız. Eğer iyi bir antrenörünüz var ise, bu programlara zaten ihtiyacınız yoktur. Fakat antrenörünüz yoksa, en kısa yolu size sunuyoruz. Vücut geliştirme ve kas geliştirme , sadece ağırlık kaldırmak değil, oldukça zorlu ve bilgi gerektiren çok disiplinli bir spordur.

Size kalan tek şey azim !!!

.

 

 • Antrenmanların etkilerini anlatan bir yazı ele aldık ve her antrenman için ayrı bir açıklama bulunuyor.
 • Antrenmanlara başlamadan önce okunması gereken yazıların hepsini lütfen okuyunuz. Her ay vücut ölçülerini kaydediniz.

.

 

Vücut Geliştirme Programları

 

“Vücut Geliştirme Programları” tamamını görebilmek için minimum Power Üye olmalısınız. Üye olmak için Uvfitness Store sayfasını ziyaret edin.


admin

 
Spor sever, okur, takip eder, değerlendirir, uygular, anlatır.. Tüplü Dalış, Paraşüt, Kayak, Dağcılık, Fitness ve Savunma Sporlarıyla ilgilidir, Sıla Gençoğlu fanatik hayranıdır.


8 Yorumlar


 
 

 1.  
  emre

  Hocam iyi günler ben haftanın 3 günü kick boks 3 günü vücut çalışıyorum ama uzun bir süredir kollarımı parçalayamadım ve damarları belirginleştiremedim bana ne önerirsiniz? teşekkürler
 2.  
  Samet

  Hocam 14 hafta evg yi uyguladıktan sonra hacim için klasik programa geçeceğim fakat malzemelerimi almadan önce bi soru aklıma takıldı,
  şimdi ben evg için ağırlık sehpası, ayarlanabilir dumbell, barfiks demiri
  alacağım fakat 14 hafta sonra bu programa geçince bunlar dışında lazım olacak şeyler varmı? kısaca bu programıda evde uygulayabilicekmiyim?
  •  

   Merhaba, klasik programlar evde çalışılabilir fakat ağırlık istasyonu ve bolca ağırlığa ihtiyacınz olur. Alacağınız sehpahanın da ayarlanabilir olması gerekir.
 3.  

  Hocam kendimi bildim bileli yüksek tempo basetbol oynayan biriydim. fakat sınavlar ve üniversite hayatına başlangıç nedeniyle 1 senelik bi aksama bende aşırı bi kilo alımına yol açtı bende bunu yine sporla düzeltmek istiyorum. 1.78 boya 86 kilo falan fazla olduğundan dolayı özellikle spora yatkınlığımdan antremanlarda bi kombin düzenledim ve size danışmak istedim. sabahlar interval antreman (kahvaltıdan önce 6-7 gibi ) sonrasında kahvaltı ve plaj vücudu 1 sonuna kadar karın antremanını eklemeyi düşünüyorum. böyle ağır durduğunun farkındayım fakat daha ağır antremanları kaldırabilmiştim belki 1 hafta ısınma süresinde karın antremanını yapmam. sizce çok mu yüklenmiş olurum spor geçmişime çok mu güveniyorum ?
  •  

   Merhaba Burak, bir gün interval, bir gün plaj vücudunu uygularsa daha iyi olacaktır. PV antrenmanları hızla şiddetini arttırır. Kilo vermene diğer destek ise, beslenmeni düzenlemenle olacaktır.
 4.  
  comodor

  hocam merhaba.yağ yakımı ve kilo vermek için plaj vücudu ve evg serisini belirtmişsiniz.peki klasik vg antremenları ilede kilo kaybı aynı oranda sağlanabilirmi? çünkü salona gidiyorum ve evg serisinindeki bazı hareketleri salonda uygulamam zor oluyor.teşekkürler.
  •  

   Aynı oranda kg kaybı sağlamank zor. İyi bir diyet ve kalori listesi oluşturmalısın. Bu listeyi ise Günlük Kalori İhtiyacı başlıklı yazımızdan oluşturabilirsin. EVG ve PV beslenme hatalarını ortadan kaldırabilmek amacı ile yüksek kardiyo içerikli şekilde tasarlanmıştır. Yani antrenmanın kendisi kasrdiyo etkisi sağlar, ayrıca seçilen egzersiz ve oluşturulan kombinasyonlar direk olarak karın kasını belirginleştirme hedeflidir. Klasik vg de ise bu durum biraz daha farklıdır. Daha çok kas kazanımı hedefli, fakat daha az yağ yakımı sağlamaktadır. Bu yağ yakımı açığını da sağlamak için, ekstra bir miktar kardiyo ve dikkatli beslenme gerekir.
 
 Yorum Yazın

(Gerekli)Üye Girişi

Parola Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.